1.11.2018

I přes deštivé počasí se to zase podařilo. Moc si ceníme nadšení a radosti z běhu u všech účastníků, i u těch, kteří trošku zbloudili. Důvodem pořádání běhu je prioritně strávit parádní sportovní dopoledne na nejkrásnější a náročné trati v okolí Brna. Pokud se při tom dosáhnou ještě navíc výborné sportovní výkony, co víc si přát. Jsme nadšeni z vašeho pohodového přístupu a to nám dodává šťávu pořádat další ročníky. Příští rok dovedeme značení k dokonalosti. :D

Díky moc a běhu zdar

Filip a kol.

 

28.8.2018

Po roce Vás opět zveme na dle našeho názoru nejkrásnější běh v Brně. Přijďte si znovu prověřit Vaše síly s 18 kilometry celkem náročné trasy v okolí Medlánek. I přesto, že naší prioritou je vždy spokojenost běžců z příjemně stráveného dne, jsme zvědavi, zda se zlepší fantastické traťové rekordy, jak tomu bylo poslední dva roky - viz níže.

Těšíme se na Vás

Filip

22.10.2017

Je to již trochu ohraná písnička, ale letošní závod se zase ve všech ohledech povedl. Obrovským úspěchem je, že bloudili pouze dva běžci :D. Všichni tři závodníci si markantním způsobem zlepšili svoje osobáky na této trati. Fantastický byl výkon Terezy Procházkové, která zkrátila ženský traťový rekord o bezmála pět minut, k čemu jí moc blahopřejeme. Čeho si stejnou měrou ceníme, je nasazení všech běžců poprat se s touto náročnou tratí. Parádní byla atmosféra během celého podniku a hlavně po doběhu. Tak se už nyní těšíme na vaše úsměvy, rozřázené oči a dobrou náladu příští rok. Právě kvůli tomu to děláme.

Ještě jednou díky moc a těšíme se zase na vás

Filip a kol. 

3.9.2017

Po roce bychom opět chtěli pozvat všechny nadšence terénního běhu do Medlánek, aby si prověřili svoje síly s náročnou, ale krásnou tratí o délce 18,1 km. Doufáme, že se opět posune traťový rekord, který minulý rok vytvořil Daniel Orálek.  Bohatý bufet a malá pozornost při doběhu, stejně jako dvě sady medailí (absolutní a ženy) jsou již samozřejmostí. Přijďte ukázat, co ve vás je. Moc se na vás zase těšíme.

Filip a kol.

23.10.2016

Z třetího ročníku jsem za celý organizační tým jednoznačně nadšen. Celkový počet běžců se vyšplhal na neuvěřitelných 58, v podání Dana Orálka padl traťový rekord, když se čas zastavil na výborných 1.10.47. Drtivá většina běžců si podstatně zlepšila svoje časy z minulých let, což svědčí nejenom o tom, že pracují na své fyzické kondici a ale i o tom, že již znají trať a vyvarovali se bloudění :). Černého Petra v podobě bloudění dostali někteří, kteří trať běželi poprvé, takže doufáme, že historie se bude opakovat a příští rok si budou jistí a pořádně to napálí :).

Mnohem víc jsme ale spokojeni s velice příjemnou a uvolněnou atmosférou, ať již před závodem, tak hlavně po něm.  Byla to doopravdy paráda.

Udělali jste nám moc velkou radost a moc se těšíme na další ročník.

Filip a kol.

9.10.2016

Termín druhého ročníku běhu přes Velkou Babu a ještě dál se nezadržitelně blíží a s napětím očekáváme, zda tento rok padne skvělý čas Martina Vintrlíka z minulého roku. Trasa je opět stejná jako minulý rok, čili běžci se mohou těšit na rozmanitost a náročnost tohoto krásného běhu v malebném prostředí lesů Velké Baby.  V cíli bude všechny čekat bohatý bufet a pro každého malý dárek za účast. Medaile pro tři absolutně nejlepší a tři nejlepší ženy čekají na vás. V sobotu 22.10.2016 buďte správně nažhaveni.

Běhu zdar a tomu v Medlánkách zvlášť!

Filip a kol.

V sobotu 3.10.2015 se konal první ročník běhu Přes Velkou Babu a ještě dál. V porovnání s  nultým ročníkem z roku 2014 dorazilo na start i navzdory překrásnému počasí méně účastníků, ale to nám nezkazilo dobrou náladu, spíše naopak.
Podle startovního nadšení se daly očekávat i pěkné výkony. Ten nám předvedl především vítěz závodu Martin Vintrlík, který zlepšil traťový rekord z roku 2014 o více než čtyři minuty. Vzhledem k náročné, kopcovité trase musíme před tímto výkonem smeknout. Jsme potěšeni, že všichni běžci se vešli pod dvě hodiny, což je velice pěkné.
Pozávodní uvolněná atmosféra spojená s diskuzí nad chybějícími fáborky a hledáním nových alternativních cest,  doplňováním sil v podobě připravených těstovin, předáváním pamětních listů a vyhlašováním vítězů jen umocnila celkový moc hezký dojem z celého sobotního dopoledne.
Velice děkujeme za vaši účast a především nasazení a těšíme se na vás příští rok.
Filip a kol.